Artis Puriņš: Ielaid sevī dzīves viedumu un esi gatavs redzēt plašāk

Foto: No personiskā arhīva, Unsplash

artis_purins.jpg
"Ļoti daudzus gadus visu manu enerģiju atņēma domas par to, kāpēc es nevaru atrast vietu šajā pasaulē. Lai arī kādus darbus es darītu, lai cik es pelnītu, man tas nesniedza absolūti nekādu gandarījumu. Iekšēji tas mani dzina izmisumā."

Artis Puriņš: Ielaid sevī dzīves viedumu un esi gatavs redzēt plašāk

Foto: No personiskā arhīva, Unsplash

Izlasot Arta Puriņa nupat izdoto grāmatu “Ieskaties sevī dziļāk”, mani pārņēma silta radniecīgas dvēseles sajūta, tāpēc aicināju viņu uz sarunu. Savā pirmajā izdevumā Artis apkopojis domugraudus par dzīvi, sevis meklējumiem, attiecībām, mīlestību, kāpumiem un kritumiem. Tā ir grāmata, kas mudina uz mirkli apstāties un ieskatīties sevī dziļāk.  

Ko Tu atbildētu iepriekš nepazītam cilvēkam, kurš pajautātu - kas Tu esi? 

Šo jautājumu pēdējā laikā nācies dzirdēt ļoti bieži. Un, vai tad tas nav dzīves lielākais jautājums, ko kādā dzīves posmā katrs sākam sev uzdot? Kas tad īsti es esmu? Tas gaļas gabals un tas prātiņš, kas tur tev fonā visu dienu maļ pa riņķi pagātnes un nākotnes domas - kas bija un kas vēl būs? Vai varbūt esam kas krietni vairāk par to? Nav jau tik vienkārši uz to atbildēt. Manuprāt, katram pašam līdz šai atbildei ir jānonāk. 

Protams, es saprotu, ka, uzdodot šo jautājumu, cilvēki patiesībā vēlas zināt, kas ir tavs ikdienas darbs, kāda ir tava izglītība, statuss sabiedrībā un tā tālāk. Katrs vēlas ielikt otru savu vērtību plauktiņā un skatīties uz tevi caur savu uzskatu filtru. Taču es šādos rāmjos un statusos nevēlos sevi likt, jo tas uzreiz piegriež tev skābekli un neļauj paskatīties uz dzīvi plašāk.

Lai apmierinātu vaicātāja ziņkāri viņa dzīves skatījuma robežās, šobrīd saku, ka rakstu grāmatas un vienu pavisam nesen jau izdevu. Tad seko:  ''Ā, nu skaidrs!'' – un cilvēks var mani ielikt savu uzskatu rāmjos. Ja viņam liekas, ka rakstnieki ir forša padarīšana, attieksme mainās uz augšu. Ja liekas, ka nekas dižs tas nav, sejas vaibsti kļūst neitrāli vai sejā iegulst viegls, samākslots smaidiņš. Un tā mēs viens otru klasificējam visu dzīvi.

Tev jau kā bērnam patika vērot cilvēkus un notikumus. Kādu toreiz redzēji pasauli un cilvēkus sev apkārt? Vai sajuti apkārtējos kā īpaši?

Man bija ļoti grūti agrā bērnībā, jo ļoti izteikti jutu cilvēku emocijas, taču par to nekad ne ar vienu nerunāju. Pat prātā neienāca. Likās, ka tas ir normāli. Ko gan bērns var zināt, kas ir normāli un kas nav? Lai arī tas ir smagi - just padziļināti apkārtējo pasauli, tomēr brīdī, kad sāc strādāt ar sevi, saproti, cik daudz atbilžu tevī par cilvēku ir uzkrāts. Atliek tikai to lādi vērt vaļā un skatīties, kas tajā iekšā. Arī šobrīd cilvēkos jūtu to, no kā viņi paši slēpjas. Aiz katra negatīvi uzlādēta cilvēka redzu iekšējās sāpes, kas viņu tādu padara. Sliktu, ļaunu cilvēku jau īsti nav, ir tikai daudz dažādos veidos sāpinātu cilvēku, kuri skraida pa šo pasauli ar atvērtām brūcēm, bļaujot: “Man sāp! Palīdzi!”.

Nereti spēcīgas atklāsmes par savu sūtību un dzīvi šeit, uz Zemes, piedzīvojam grūtos dzīves brīžos. Kas bija Tavs pagrieziena punkts, par kuru vari teikt - ir mana dzīve pirms un pēc?

Man tādi bijuši vairāki. Un, kad beidzot visiem ceļi krustojās, iestājās iekšējā tumsa jeb laiks, kad vecā čaula sāka lobīties nost. Ļoti daudzus gadus visu manu enerģiju atņēma domas par to, kāpēc es nevaru atrast vietu šajā pasaulē. Lai arī kādus darbus es darītu, lai cik es pelnītu, man tas nesniedza absolūti nekādu gandarījumu. Iekšēji tas mani dzina izmisumā. Vīrietis, kurš nespēj atrast savu misiju dzīvē, nespēj būt klātesošs attiecībās. Tā rezultātā man nācās pieredzēt, kas ir sirdssāpes un mīlestības saites pārraušana ar sev dvēseliski tuvu cilvēku. Es nelaidu nevienu emocionālā līmenī sev klāt, tāpēc šāda cilvēka aiziešana no manas dzīves bija smags pārbaudījums. Uzmācās visi iespējamie lielie dzīves jautājumi. Viss notika tā, lai, gribot negribot, man nāktos ienirt dziļi jo dziļi sevī. Vai dzīvot visu mūžu tumsā un depresijā. Šādu izvēli šobrīd dzīve piedāvās ļoti daudziem. Atrodiet drosmi un nirstiet sevī dziļi jo dziļi!

"Ļoti daudzus gadus visu manu enerģiju atņēma domas par to, kāpēc es nevaru atrast vietu šajā pasaulē. Lai arī kādus darbus es darītu, lai cik es pelnītu, man tas nesniedza absolūti nekādu gandarījumu. Iekšēji tas mani dzina izmisumā."
jon-flobrant-6-EO5FdiN6s-unsplash.jpg

Foto: Jon Flobrant

"Sākumā visa mana prakse bija standarta meditācija - sēdi ar acīm ciet un vēro elpu. Ja ir dziļa iekšēja tumsa un vēlme sakārtot sevi, domāju, ka tas ir ātrākais ceļš, lai sakārtotu lielos plauktus, kuri ir sagāzušies."
patrick-fore-UFqV-RqPm8w-unsplash.jpg

Foto: Patrick Fore

Grāmatas ievadā atklāj, ka atbildes atnāca, pateicoties meditācijai, turklāt bez jebkādas iepriekšējas pieredzes, izpratnes un tehnikas. Tu vienkārši ļāvies, līdz pieredzēji, kā pats saki, mistisku pieredzi, kas pavēra durvis uz pilnīgi citu apziņas līmeni. Ko tas nozīmē? Kā Tu šobrīd raugies uz pasauli un tajā notiekošo?

Jā, tā bija. Vari iztēloties, ka brauc ar laivu pa upi, bet esi absolūti nomaldījies. Ēst gribas. Dzert gribas. Un pamazām sāk iestāties panika, jo esi maldījies gadiem ilgi. Ar paša spēkiem centies atrast ceļu, bet nekādi neizdodas. Un tad ķeries pie pēdējā salmiņa – aizver acis, no sirds pasaki, ka vēlies palīdzību, ka vēlies dzīvot, vēlies ieraudzīt gaismu… Un vienkārši uzticies procesam, kas notiks tālāk. Neko nekritizē! Nenosodi! Nepieprasi ar varu! Lai arī cik ilgu laiku tas prasīs, esi pacietīgs! Esi pazemīgs dzīves priekšā! 

Un vējš sāks virzīt laivu, bet ne uzreiz uz krastu. Sākumā būs jāpiestāj pāris pieturās. Pieturās, kurās būs jāieskatās acīs visām savām bailēm. Visām savām uzkrātajām dusmām. Jāizmet no laivas viss liekais, kas saēd no iekšienes. Un, kad visas pieturas ir izbraukātas, pienāk pēdējā. Ūdenskritums, zem kura nokļūstot tu uz mirkli absolūti pazaudē savu ''Es''. Tu neesi nekas, bet vienlaikus jūties, ka esi viss. Tas ir kā nokļūt zem mīlestības lietus. Augstākā laimes izjūta, kādu jebkad dzīvē esmu pieredzējis. Lielākā mīlestība starp diviem cilvēkiem tam nestāv pat tuvu. Zosāda uzmetas, to sakot. To nav iespējams aprakstīt. To var katrs tikai individuāli pieredzēt, kad pienāk tam laiks. 

Pēc šīs pieredzes atgriezos… citādāks. Redzēju tālāk un plašāk. Sāku izjust intuitīvas domas, kas ik pa laikam atceļoja pie manis ar informāciju, ko iepriekš nezināju. Tas pirms tam noteikti nebija manā interešu lokā. Nebija par to nekas lasīts. Kaut kā es to vienkārši zināju. Gluži kā lejupielādēt internetā failu, un tas ir tavā datubāzē. Vēlāk daudzām lietām gluži nejauši guvu apstiprinājumu no citiem avotiem. Tas notiek vēl joprojām. Necenšos to pārāk analizēt – vienkārši ļaujos. Uztveru kā dāvanu, ar kuru man jādalās. Tāpēc arī sāku rakstīt par dažādām tēmām ar mērķi palīdzēt cilvēkiem kaut mazliet labāk sevi saprast. Saprast savu iekšējo pasauli un nebēgt no tās. Jo no tās nevar aizbēgt. Jo ilgāk bēgsi, jo grūtāk būs pēc tam no šī purva izbrist.
 
Šobrīd redzu, ka pasaulē daudziem notiek lielas iekšējas pārmaiņas. Dzīve liek pacelt personīgās vibrācijas, un tas nozīmē, ka nākas atvadīties no visa, kas šīs vibrācijas pazemina. Toksiskas attiecības, degradējoša draugu vide, neveselīgi ēšanas paradumi, negatīvs skatījums uz dzīvi – tas viss to veido. Jau kādu laiku ir iesācies posms, kad liela daļa cilvēku ir ceļā uz labāku sevis versiju. Un tas mani dara iekšēji laimīgu. Jo nav nekas labāks par būšanu starp gaišiem cilvēkiem.

Mūsdienu cilvēks ir ļoti trauksmains, un arvien vairāk līdzcilvēku atklāti runā par savu cīņu ar depresiju. Dziļā depresijā esošam parasti nepalīdz atziņa, ka katrs pats veidojam savu dzīvi un izvēlamies savu attieksmi pret notiekošo. Kā šādā brīdī palīdzēt sev sākt rāpties no bedres laukā? 

Runājot par depresiju, visus nevar likt vienā katlā. Kas palīdz vienam, būs galīgi garām otram. Ja bedre jau ir pārāk dziļa un cilvēks ir sapratis, ka nav spējīgs pats ar to tikt galā, ir jāpārkāpj pāri savam lepnumam un jāsāk par to ar kādu runāt. Jāsaprot, ka ir izveidojies milzīgs sprosts, kas traucē strautam plūst. Ja šis sprosts netiks noņemts, tu noslīksi. Tieši tik vienkārši. Ja runājam vispārīgi, ir nepieciešams atrast uzticamu cilvēku, intuitīvi sajūtot, kurš tas ir, kas prot uzdot pareizos jautājumus un aizrakties līdz saknei - kas ir sācis veidot šo sprostu. 

Depresija jau kādu laiku visā pasaulē skar ārkārtīgi daudzus. Dziļākajos dzīves līmeņos tas ir aicinājums cilvēkam apstāties. Pārstāt bēgt no sevis. No saviem pagātnes notikumiem, traumām un pārdzīvojumiem. Tas ir aicinājums izzināt šos dzīves tumšos tuneļus. Tas ir aicinājums nomest veco čaulu, lai tevī varētu ieplūst jauna līmeņa enerģijas. Jā, tas ir bailīgi. Tas sāp. Bet no tā nevar paslēpties. To var tikai atlikt. Bet – cik ilgi? Ir jāatrod drosme sev pateikt – jā, esmu sāpju un aizvainojumu piepildīts, bet ir pienācis laiks ielaist sevī dziednieciskās enerģijas, kuras tā vien gaida tavu uzaicinājumu. Jāpieņem lēmums kāpt ārā no šīs bedres, un roka pastiepsies. Atliek tikai to pieņemt.

Pirmo dziļāko izpratni par to, kā kļūt par vērotāju un neidentificēties ar savu prātu, smēlos Ekharta Tolles grāmatā “Tagadnes spēks”. Tā palīdzēja man apzināties, ka lielā mērā just vai nejust ciešanas ir manis pašas izvēle. Kas Tev ikdienā palīdz noturēties tīrā apziņas stāvoklī jeb ieņemt vērotāja lomu? 

Man ir milzīgs prieks, ka ir tāds Ekharts Tolle, kurš par šo visu runā pasaules līmenī. Atbildot uz jautājumu – prakse. Nav maģiskās formulas. Tas vienkārši ir jāpraktizē. Sākumā visa mana prakse bija standarta meditācija - sēdi ar acīm ciet un vēro elpu. Ja ir dziļa iekšēja tumsa un vēlme sakārtot sevi, domāju, ka tas ir ātrākais ceļš, lai sakārtotu lielos plauktus, kuri ir sagāzušies. Vēlāk to var praktizēt ikdienā, vienkārši ik pa laikam apzināti elpojot. 

Man patīk doties dabā, staigāt un vienkārši tur būt. Nevis domāt par to, ka apkārt ir koki un jūra. Kad sāc nomaldīties domās (un tā tas būs ļoti bieži), atkal koncentrējies uz elpu. Problēma ir tajā, ka viss ir pārāk vienkārši, un prāts šo procesu cenšas sarežģīt. Taču – jo iekšēji lielāka kārtība un harmonija, jo vieglāk ir dabiski un bez piepūles būt šeit un tagad. 

"Sākumā visa mana prakse bija standarta meditācija - sēdi ar acīm ciet un vēro elpu. Ja ir dziļa iekšēja tumsa un vēlme sakārtot sevi, domāju, ka tas ir ātrākais ceļš, lai sakārtotu lielos plauktus, kuri ir sagāzušies."
artis_purins_gramata_02.jpg

Foto: Happy Whispers

"Es nekad neesmu sevi pozicionējis kā cilvēku, kurš uzskata, ka zina visu labāk par citiem. Ja kāds man nepiekrīt, kritizē, apšauba, tas ir absolūti normāli. Tā tam jābūt. Tā mēs augam un mācāmies viens no otra."

Piedošana - tik svarīga, bet, ai, tik grūta! Kā piedot un atbrīvoties no pagātnes aizvainojuma un dusmām? Ar prātu bieži visu saprotam, bet palaist vaļā neizdodas. Kur slēpjas klupšanas akmens?

Jā, šī ir viena no smagākajām dzīves tēmām. Turēt aizvainojumu sevī - tā ir lēnākā pašnāvība, kas eksistē uz šīs pasaules. Pat saprotot to, cilvēks nevar tā vienkārši ņemt un piedot, vai ne? Klupšanas akmens ir tajā, ka cilvēka ego automātiski uzskata - man ir jāatzīst, ka otrs ir rīkojies pareizi. Respektīvi, viņš mani sāpināja, un man vienkārši jāpiedod. Kā tad tā? Nekā nebūs! 

Lai spētu patiesi piedot, ir jāveicina sevī dziļāka izpratne par to, ka mēs katrs šeit izejam savu mācību ciklu. Ir jānonāk līdz apziņai un sapratnei, ka mēs visi šeit kļūdāmies. Arī es. Arī tu. Sāpinām. Nododam. Caur šo pāridarījumu viena puse gūst savu mācību, otra - savu. Piedošana nenozīmē, ka tu atzīsti, ka otrs ir rīkojies pareizi. Tas nozīmē, ka tu ielaid sevī dzīves viedumu un esi gatavs redzēt plašāk. Tu pārstāj slēpt to, ka tev sāp. Tu skaidri pasaki - man sāp. Ļoti sāp. Taču šīs pieredzes dēļ es neesmu gatavs visu mūžu staigāt ar cilpu ap kaklu, kas katru dienu sažņaudzas arvien ciešāk un ciešāk. Es neizvēlos notikumus, kas notiek ar mani šajā dzīvē, bet tā ir mana izvēle, kā es uz tiem reaģēšu. Dzīves karma katram pusdienās pasniegs to, ko viņš ir pelnījis. Un, kad tu spēsi nonākt līdz šādai dzīves izpratnei, mainot savu fokusu no aizvainojuma uz šādu skatījumu, pienāks diena, kad notiks klikšķis un tevī atnāks mazā apgaismība par aizvainojuma būtību. Pamēģini! Ko gan tu vari zaudēt?

Kas Tev deva drosmi publiski runāt par savu garīgo atmodu un drosmi dalīties savās atziņās ar citiem? Apzinājies taču, ka nāksies saskarties gan ar neticīgajiem, gan izsmiešanu. Sak', ko tu tāds jauns čalis vispār saproti no dzīves!

Cilvēks nav patiesi dzīvs, kamēr dzīvo bailēs. Kad apzinies to, kas tik ļoti vienmēr satraucas tevī par visu, ko citi par tevi padomās, dzīve kļūst mazliet interesantāka. Pēkšņi robežas ir zudušas. Es zinu, kā ir būt tumsā, un es jūtu, cik daudzi iet tam visam cauri. Gudri vīri runā, ka šobrīd garīgā atmoda notiek masveidā. Un tas ir arī tas, ko es jūtu šeit pat Latvijā. Tāpēc ļoti daudzi cilvēki izjūt rezonansi ar to, ko runāju. Viņu “radio” ir noregulēts uz tā viļņa, kurā es pārraidu informāciju.
 
Paralēli tam es pats varu turpināt augt un piedzīvot pieredzes, kādas nekad agrāk neesmu piedzīvojis. Pastiprināta uzmanība jaunam džekam – tas ir intensīvs pārbaudījums. Ir jābūt ļoti uzmanīgam, lai šos enerģijas viļņus, kas nāk no apkārtējiem, novirzītu uz pareizajiem kanāliem. Uzmanība var izraisīt lielu postu, ja nespēj būt apzinātā stāvoklī un laid visu autopilotā. Es nekad neesmu sevi pozicionējis kā cilvēku, kurš uzskata, ka zina visu labāk par citiem. Ja kāds man nepiekrīt, kritizē, apšauba, tas ir absolūti normāli. Tā tam jābūt. Tā mēs augam un mācāmies viens no otra. Uzskatīt, ka tu zini visu labāk un tev ir vienīgā un galējā patiesībā, ir tumsonība un absolūtā ego vara. Ātrākais veids, kā izzināt sevi, ir caur apkārtējo pasauli.

Manu blogu lielākoties lasa sievietes, kuras izsenis bijušas atvērtākas dažādām praksēm, ezotērikai un tamlīdzīgi. Kā Tu redzi, vai vīrieši ir vienlīdz gatavi palūkoties uz pasauli ārpus ierastās loģikas rāmjiem?

Viņiem nekas cits neatliks! Nevar noliegt, ka Latvijā sievietes daudz vairāk interesējas par dažāda tipa izaugsmes un sevis izzināšanas tēmām. Vīrietim ir ļoti grūti pārkāpt tam slieksnim pāri un atzīt – es nezinu, man nav šādu zināšanu par sevi un dzīvi. Tas viņam liek justies vājam. Tā ir problēma vīrieša izaugsmei šobrīd. Sievietes ir sociālākas. Viņām patīk čupošanās sajūta, savstarpējas sarunas, diskusijas. Patīk apmeklēt seminārus, dalīties internetā ar to, kas likās noderīgs un tā tālāk. Tāpēc var likties, ka ir absolūta sieviešu dominance, bet domāju, ka tik traki nav. Daudzi dod priekšroku sevis izzināšanai vienatnē. 

Tomēr arī tad, ja kādā brīdī iestāsies kārtīgs disbalanss, kad sievietes būs krietni zinošākas, viedākas un attīstītākas par vīriešiem, vīrieši sāks mosties, jo sapratīs, ka, būdami savā attīstības līmenī, nevienai sievietei tādi nebūs vajadzīgi. Nauda vairs nav un nebūs veids, kā šajos laikos iegūt starojošas, viedas sievietes uzmanību. Vajadzēs ko vairāk. Un, ja vīrietis vairs nespēj iekarot sievieti, tā ir viņa motivācija beigt degradēties un sākt augt.

Sieviete, kas strādā ar savu iekšējo izaugsmi un lolo savu sievišķo enerģiju un spēku, ir tikai viena monētas puse. Otra - arvien pieaugošā emancipācija un vīrišķīgākas sievietes, savukārt vīrieši vairs nelabprāt uzņemas atbildību. Pieredzam ļoti augstu laulību šķiršanas skaitu, arvien vairāk bērnu uzaug uz salauztu ģimeņu drupām. No malas šķiet, ka sievietei nekas cits neatliek kā būt stiprai, jo viņai ir jāparūpējas par sevi un bērnu vai vairākiem. Kā Tu skaties uz visu šo? Kāpēc tā notiek un kā te ko varētu mainīt? 

Ja paskatāmies vēsturiski, sieviete ir tikusi apspiesta gadsimtiem. Viņas tiesības bijušas limitētas. Viss, ko dzīvē cenšamies apspiest, ir kā nostiepta atspere - nospiest līdz lejai varēsi, bet tad sekos lēciens augšup. Lielajā mērogā es to izjūtu kā sievietes iekšējo vēlmi izzināt dzīvi bez visiem rāmjiem un aizspriedumiem, kas viņai tikuši uzlikti. Sieviete alkst pēc šīs pieredzes. Protams, laimi viņa vīriešu lauciņos diez vai atradīs, jo tas neatbilst viņas būtības aicinājumam šeit uz zemes, bet viņai ir vajadzīga šī pieredze. Apmēram – nesaki man, kā ir pareizi, pati gribu pārbaudīt. Es to redzu kā ciklu, kas vienkārši ir jāiziet.

Sievietes paplašina savu kolektīvo apziņu. Lai kā daudzi vīrieši cenšas šobrīd kritizēt sievietes, tas ir bezjēdzīgi. Ir lietas, kurām vienkārši ir jānotiek, lai ilgtermiņā mēs visi izprastu cits citu labāk. Pienāks brīdis, kad stiprā sieviete būs guvusi visas sev vēlamās pieredzes un nonāks pie atziņas, ka viņa tur laimi un pilnību neatrada. Tad meklēs ceļu atpakaļ pie savas patiesās būtības. Vīrietis tikmēr visā šajā procesā pielāgosies. Sieviete vīrieti var veidot kā māla figūru - viņai tikai pašai šīs spējas sevī ir jāatver.

Sarunas noslēgumā vēlos pajautāt, kāda ir Tava ikdiena? Ar ko Tu nodarbojies? Kā atpūties un veido savas dzīves ritmu, lai dzīvotu veselīgā harmonijā?

Šobrīd liela dienas daļa paiet darbos, kas saistīti ar grāmatu. Interese par to ir negaidīti liela, un, tā kā visus procesus daru viens, tas ir laikietilpīgi. Man īsti nav vajadzīga atpūta no dzīves. Es negaidu piektdienu, lai skrietu uz vietējo krogu. Kad dari to, kas sirdij tuvs un necenties izspiest visu sulu no sevis, tu vienkārši nenogursti. Dzīve ir septiņas dienas nedēļā, nevis divas brīvdienas. 

Mana galvenā atpūta ir pastaiga un būšana dabā. Tas ir veids, kā visas baterijas uzlādējas. Ja ir labs laiks, cenšos nostaigāt vismaz 10 kilometrus dienā. Cilvēkam ir jābūt kustībā, lai justos fiziski un garīgi labi. Paralēli tam neatņemama dzīves sastāvdaļa ir meditācija. Man patīk ceļot uz vietu, kur ir absolūtā harmonija un miers. Reizēm šķiet, ka atgriežos ar kādu ziņu, kas man jānodod tālāk. To arī daru. Rakstu. Meditācija ir arī veids, kā es varu paskatīties, vai tiešām viss ir labi ar mani. Vai nav kāda sāpe. Dusmas. Naids. Aizvainojums aizķēries. Es sevi noskenēju un redzu – aha, izskatās, ka šo rajonu vajag mazliet papētīt, kaut kas tur sāk veidoties. 

Darbs ar sevi – tam ir jābūt standartam katra cilvēka praksē. 99% sava laika strādāju ar sevi, nevis citiem, bet to, protams, citi neredz. Viņiem liekas, ka ir otrādi. Es esmu ļoti vienkārša būtne. Man neko daudz nevajag, bet vienlaikus es neatsakos no tā, ko dzīve man piespēlē.

 • Lai uzzinātu vairāk par grāmatu “Ieskaties sevī dziļāk” un to iegādātos, spied šeit.
"Es nekad neesmu sevi pozicionējis kā cilvēku, kurš uzskata, ka zina visu labāk par citiem. Ja kāds man nepiekrīt, kritizē, apšauba, tas ir absolūti normāli. Tā tam jābūt. Tā mēs augam un mācāmies viens no otra."

Komentāri

 • ginta

  2020-11-25 21:27:36

  Varu pateikt tikai to,Ka lasot šo interviju es saskatu tevi dziļu sevi! Un tādēļ ar nepacietību,gaidu omniva Tavu grāmatu lai izlasītu! Mūsu cilvēkiem tādi ka mēs nau izprotami, mēs esam dīvaini utt ... vet zini skaistums ir mūsos! Tādēļ skatāmies vispirms uz sevi nevis uz citiem!!! Gaidam nākamo sējumu Tavas domas,sajūtas!!!

  Atbildēt
 • VONDA Ginta

  2022-01-28 02:43:03

  Sveicināts, Arti. Pirms vairāk kā gada man tuvs cilvēks uzdāvināja Tavu grāmatu ''Ieskaties sevī dziļāk''. Visu šo laiku man tā stāveja plauktā pie pārējām grāmatām, netiku ne lasījusi, ne šķirstījusi. Pirms pāris dienām neviļus tā mani uzrunāja, jo laikam beidzot biju attiecīgajā frekvencē, lai es spētu tajā iedziļināties un uztvert to ar kādu no dziļākām dvēseles šķautnēm, ne tikai prāta līmenī + biju pieredzējusi dzīvē lietas, ar kurām senāk nebiju saskārusies. Tā teikt, visam savs laiks. Nedēļas sākumā es sāku to lasīt. Sen nebija bijis tā, ka es no sirds baudu lasāmvielu, lasīšanas procesu un saskaros ar tik daudzām tēmām, par kurām jau labu laiku lauzu galvu un mēģinu atrast ja ne atbildes, tad vismaz pavedienus, kas spētu aizvest pie tām. Tik tikko es aizvēru vāku un noliku grāmatu tuvākā plauktā, - pārlasīšanai ikdienā, kā arī dažādos dzīves periodos/ brīžos. Nedaudz bēdīgi, kad vāks jāaizver, bet jebkurai grāmatai ir beigas, un es pieņemu to. Vēlos izteikt Tev komplimentus. Gan par kopējo noformējumu, teksta izkārtojuma stilu, tematiku un saturu. Cepuri nost par drosmi, uzdrīkstēšanos un atklātību, kas caurvij Tavu gara darbu. Un, nenoliedzami, par Tevis ieguldīto laiku un darbu, - gan grāmatas tapšanā, gan sava iekšējā kodola un pasaules izzināšanā/ meklējumos. Tavi teksti mani apbūra un daudz palīdzēja ar ceļa zīmēm, kuras pašlaik mēģinu atrast un saprast. Bija domugraudi, pie kuriem iepauzēju, tos pārlasīju un radās jauni jautājumi pašai sev. Tu iedvesmo. Tu esi apbrīnojama būtne, un mani priecē tas, ka Tava grāmata tad nonāca pie manis. Paldies, ka dalies ar pasauli un dod iespēju citiem lasīt to, ko radi; tas ir dziedinošs materiāls, kurš, es teiktu, ir pat kas vairāk kā tinte uz papīra. Tikko pasūtīju arī Tavu otro grāmatu ‘’Mirklis ar sevi’’. Gaidu ar smaidu, jo zinu, ka arī tā mani apburs un palīdzēs ar ceļa zīmju meklējumiem. P.S. Mani pārsteidza 128.lpp. minētais teksts, jo tās ir sajūtas, ar kurām dzīvoju jau ilgus gadus un es nespēju rast atbildes tajā sakarā. Dēļ šāda tipa domām, spriedelēšanas, jautājumiem esmu pat tikusi psihiatrijā pie oficiālas diagnozes, - paranoīda šizofrēnija. Un es pat biju sākusi ticēt tam, ka es tukši fantazēju, jūku prātā, sadomājos nereālo un man aptumšojas apziņa. Jo, redz, es saskatu likumsakarības, par kurām citi tikai nosmīn, - ka tā vienkārši ir sakritība un nekas uzmanības vērts. Es pamanu saistības tur, kur citi nesaskata neko un pat uzskata, ka nav jēgas tam pievērst uzmanību. Un, jo vairāk es lūkojos apkārt un apkopoju informāciju, analizēju redzēto, dzirdēto, sajusto un velku to cauri dažādiem filtriem, es arvien vairāk pārliecinos par to, ka kaut kas ir ne tā, kaut kas tiek slēpts no cilvēkiem vai no manis. Manī pamostas vēlme beidzot tikt vaļā no tā, - saprast to, kas īsti notiek. Rodas jautājumi, kurus es īsti nevienam nevaru uzdot, jo pieredze ar to man tāda, ka pretī saņemu smīnu un ko līdzīgu, - esmu jukusi un man taču tā diagnoze. Bet tas, ko Tu raksti: ‘’Atver acis un pavēro, kas notiek Tev apkārt. Interesantas likumsakarības ieraudzīsi. Dienu no dienas. Gluži kā pēc iepriekš sarakstīta scenārija… Un, ja nu es Tev teiktu, ka Tavs uzdevums ir izkļūt no šī iepriekš sarakstītā scenārija? Padomā.’’ Šis tiešām man lika vēl vairāk par to padomāt, jo es jau ilgus gadus meklēju tam atbildi. Man smaids uzplauka, sirdij apzinoties, ka es neesmu aizpeldējusi kaut kādās fantāzijās. Ka tas, ko es pamanu, tik tiešām ir apkārtējā pasaulē pamanāms un eksistē. Atbildēm nepietuvināja, bet atdzīvināja manī ticību sev un tam, ka es neesmu vienīgā, kura saprot to, ko esmu pamanījusi arī es. Paldies Tev liels! Lai Tev dzīvē viss izdodas un turpini radīt un dalīties ar to, kam piemīt milzu spēks un burvība iedvesmot, palīdzēt un saskatīt. Laimīgi! P.S. Ceru, ka ar laiku taps arī Tava 3., 4., (…) grāmata. Veiksmi!

  Atbildēt
 • Bill

  2023-02-25 23:37:46

  Hello, Are you struggling to generate leads and sales for your business? Video marketing can be a game-changer, but creating videos manually can be time-consuming and overwhelming. With Pictory, you can easily create professional-quality videos using AI technology, with minimal time and effort. Don't miss out on the benefits of video marketing - try Pictory today and see the results for yourself! Click here to learn more and start your free trial. videoswithbots.com Regards, Bill 224 Westwood Cir, Dalton, GA 30721 unsubscribe to: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Glena

  2023-03-27 06:47:08

  Hello, Do you struggle with creating high-quality videos that capture your audience's attention? Are you frustrated with the complicated and time-consuming process of video editing? We understand your pain, and that's why we created Pictory – the AI-powered video editing tool that simplifies the process for you. Say goodbye to the hassle of video editing and hello to effortless, professional-looking videos that elevate your brand. Click here to see how Pictory can revolutionize your video marketing game. simplevideobot.com Regards, Glenda 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Bill

  2023-03-28 18:56:53

  Hello, "This increased our monthly revenue by $55,000" Sean Pastuch Founder of Active Life That's the magic of having all the tools in one box. OR All-in-one-tool. Messaging you cleints via WhatsApp, Instagram, Viber, and FB messenger - One gets mad at it, right? Clients still looking and losingtheir workout plans and having difficulties doin the right exercise. Losing touch with Metris and client progress (Or even worse using google sheets, brrr)... If you are tired of having one of these three problems (Or all of them) there is a simple solution to that... All-in-one Tool TrueCoach, Check it out here... truecoachelper.com Regards, Bill 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Bill

  2023-04-06 09:11:35

  Hello, The world of email marketing is constantly evolving, and it can be challenging to stay ahead of the game. Get Response offers advanced features like automation and personalization to help you stand out from the competition. Say goodbye to feeling left behind and hello to a modern, effective email marketing strategy by clicking the link to learn more. savemytimebizhub.com Regards, Bill 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Glena

  2023-04-19 20:35:45

  Hello, Don't miss out on an incredible opportunity to be a WINNER of $4500! Simply enter now to find out if you're the lucky winner. With such great odds, there's no reason not to give it a try. So what are you waiting for? Enter today and you could be walking away with $4500! moneyideas4you.com Good Luck! Glenda 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Glena

  2023-04-24 13:30:12

  Hello, Are you fed up with Microsoft Ads eating up your business revenue with exorbitant costs? Are you frustrated with getting phony clicks on your ads that drain your wallet under highly competitive keywords? Are you still searching for another so-called "agency" that makes lofty promises with no results? If you're dealing with any of these issues (or all of them), there's a straightforward solution Check out the link below and you can avoid these problems plus receive a $500 Google ad credit. savemytimebizhub.com All the best, Glenda 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Bill

  2023-05-02 02:41:08

  Hello, Do you struggle with creating high-quality videos that capture your audience's attention? Are you frustrated with the complicated and time-consuming process of video editing? We understand your pain, and that's why we created Pictory – the AI-powered video editing tool that simplifies the process for you. Say goodbye to the hassle of video editing and hello to effortless, professional-looking videos that elevate your brand. Click here to see how Pictory can revolutionize your video marketing game. simplevideobot.com Regards, Bill 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Bill

  2023-05-07 12:16:20

  Hello, Do you struggle with creating high-quality videos that capture your audience's attention? Are you frustrated with the complicated and time-consuming process of video editing? We understand your pain, and that's why we created Pictory – the AI-powered video editing tool that simplifies the process for you. Say goodbye to the hassle of video editing and hello to effortless, professional-looking videos that elevate your brand. Click here to see how Pictory can revolutionize your video marketing game. simplevideobot.com Regards, Bill 224 Westwood Cir., Dalton, GA 30721 Unsubscribe: optoutforever.com/?site=happywhispers.lv

  Atbildēt
 • Jonathan

  2023-05-22 17:22:27

  Dear Founder of happywhispers.lv team. We place feature articles about you or your business in major online magazines, including Forbes, Entrepreneur, Inc.com, Men’s Health, Vogue, NASDAQ and many other major article websites. We can establish you or your brand as a thought leader in your industry and put you ahead of the game. By placing your articles on these high-traffic websites, you increase your visibility and credibility, drive traffic, generate leads, and establish valuable backlinks that improve your search engine rankings. Our services are flexible, and designed to meet the unique needs of each client. Whether you are a small business owner, entrepreneur, or established corporation, we can help you or your company become an expert in your chosen field and increase your credibility with your target audience. Would you like more info via email or schedule a 5-minute call to discuss? Thanks, Jonathan Greenberg - Director @ reputationguards.net

  Atbildēt

Vārds

E-pasts

WWW

Ziņa