Ieva Drāzniece: Neskrienu pakaļ katram vilnim, bet nesēžu arī dīki krastā

Foto: No personīgā arhīva

ieva_drazniece.jpg

Foto: Kristīne Garklāva

"Mēs visi esam amatieri, nav profesionālu cilvēku. Tamdēļ bez bēdu pieļauju varbūtību, ka kļūdīšos. Un esmu toleranta, apzinoties, ka kļūdīsies arī citi."

Ieva Drāzniece: Neskrienu pakaļ katram vilnim, bet nesēžu arī dīki krastā

Foto: No personīgā arhīva

Pirms trim gadiem ar Tevi runājām par mīlestību, ko dot, ego, ko apslāpēt, pacietību, ko iemācīties, un sievieti, kuru sevī nepazaudēt. Manuprāt, šīm tēmām nav noilguma. Kā jūties pašreizējā dzīves posmā? 

Pacietība ir vainagojusies ar augļiem. Es patiesi izbaudu paļaušanos uz visu lietu kārtību likumu - ka notiks viss, kam jānotiek, un pieņemu visu, kas notiek, jo tam ir kāds nolūks. Prioritāšu virsotnē ir patiesums pret sevi, pacietība, paļāvība, misijas apziņas, kāpēc esmu te, un fokuss uz svarīgāko, sīkumiem nepiešķirot krāsu. Tas nenozīmē, ka daru tikai to, kas man patīk. Izdaru arī ne tik patīkamo, ja tas svarīgi, taču ar pozitīvām domām un motivāciju, ka tas ir būtiski. Cenšos vadīt savu ego un nebūt liels bērns. Drīzāk izjūtu sevi kā nezinošu, ceļa sākumā esošu  pieaugušo. 

Mēs visi esam amatieri, nav profesionālu cilvēku. Tamdēļ bez bēdu pieļauju varbūtību, ka kļūdīšos. Un esmu toleranta, apzinoties, ka kļūdīsies arī citi. Es sajūtos gan kā Vendija, gan kā Pīters Pens, un šīs divas puses man ļauj disciplinēti fokusēties, lai izdarītu obligāto, vienlaikus ļaujot izbaudīt spontānus mirkļus kā bērnam.

Kopš mūsu iepriekšējās sarunas ir mainījušās manas attiecības ar pašas izveidoto zīmolu Loop, jo rokassprādzes šobrīd neveidoju. Tās ir snaudas režīmā jau vismaz gadu. Man patīk tā sajūta, ka nedaru ar varu. Drīzāk nogaidu iekšējo atbildi par to, kā vēlos turpināt. 

Visvairāk man patīk būt ar kameru dabā vai fotografēt cilvēkus. Patīk, ka foto mirkļi tik patiesi atspoguļo mūsu sajūtas. Portreti vislabāk izstāsta, kādā dzīves posmā esam, vai esam laimīgi. Tverot dabas mirkļus, bieži ir brīnuma klātbūtnes sajūta, un tā mani patiesi iedvesmo. Man patīk dalīties ar savām fotogrāfjām un, cerams, tādējādi iedvesmot arī citus saredzēt skaisto sev visapkārt. 

Kā pa šo laiku esi transformējusies kā sieviete? Vai Tavas attiecības ar apkārtējo pasauli ir mainījušās?

Kā sieviete esmu izbaudījusi īstus amerikāņu kalniņus ar plašu emociju gammu, bet visu darīju labprātīgi un apzināti. Nu esmu jaunā fāzē, kad zinu, ko vēlos. Kad patīk satikt cilvēkus, kas ir emocionāli nobrieduši, enerģijas piepildīti un ar gribasspēku apveltīti. Neskrienu pakaļ katram vilnim, bet nesēžu arī dīki krastā. Drīzāk sagaidu īsto vilni un tad izbaudu. Jau kādu laiku jūtos lieliski. Mierīga, dzīvespriecīga un pārliecināta. Ne pašpārliecināta, bet gandarīta par piedzīvoto. Apziņa, ka esmu divu meitu mamma, būtiski iedvesmo veidot viņām labu piemēru.

Kas ir pēdējais kompliments, ko meitas Tev izteikušas? 

Visbiežāk meitas man saka, ka esmu tik mīļa. Un tikko pludmalē vecākā teica, ka viņai ļoti patīk iet viļņos ar dēli, bet visvairāk tamdēļ, ka daram to kopā. Un šāds patiess feedback man dod apstiprinājumu tam, ka esmu uz pareizā ceļa savu prioritāšu izvēlē.

 

"Mēs visi esam amatieri, nav profesionālu cilvēku. Tamdēļ bez bēdu pieļauju varbūtību, ka kļūdīšos. Un esmu toleranta, apzinoties, ka kļūdīsies arī citi."
snapseed-07.jpeg

Foto: Kristīne Garklāva

"Apmaksāts saturs arī var būt patiesas atsauksmes. Tas apliecina, ka zīmols ir izvērtējis, kuru viedokļa līderi aicināt pastāstīt par produktu un kura sekotājiem tas ir aktuāli. Caur influencera skatupunktu adresāts iegūst sajūtas par produkta lietošanu."
snapseed-06.jpeg

 

Vairākus gadus strādāji kosmētikas zīmola klientu servisā, bet nesen mainīji darbavietu. Ko dari šobrīd? 

Iepriekš strādāju MÁDARA Cosmetics, kur atbildēju par uzņēmuma reputāciju globālā arēnā, nodrošinot atbalstu e-komercijas klientiem no visas pasaules, tostarp Latvijas. Aizsāku arī sadarbību ar influenceriem Vācijā. Mans uzdevums bija veidot adresātam vērtīgu saturu. Tagad strādāju Orkla Latvija mārketinga komandā, kur ciešā sadarbībā ar zīmolu vadītājiem palīdzu realizēt zīmolu komunikācijas stratēģijas un veidoju saturu interneta kanālos. Arī attiecību veidošana ar viedokļu līderiem ir daļa no maniem pienākumiem. 

Patīk, ja man uzticas un varu radoši veidot komunikāciju, sakārtot lietas, izveidot mehānismus un parūpēties par izveidotās sistēmas pēctecību. Patīk optimizēt procesus, efektīvāk darboties. Un ļoti patīk darbs komandā, ilgstošs darbs pie datora klusumā vienai nav mans ampluā. Savā būtībā esmu servant leader - labprāt kalpoju komandai, atbalstu, dodu un sekoju kopīgam mērķim.

Kā atšķirt, kad viedokļa veidotāja jeb influencera atsauksmes par kādu produktu un pakalpojumu ir patiesas, bet kad - apmaksāta reklāma?

Apmaksāts saturs arī var būt patiesas atsauksmes. Tas apliecina, ka zīmols ir izvērtējis, kuru viedokļa līderi aicināt pastāstīt par produktu un kura sekotājiem tas ir aktuāli. Caur influencera skatupunktu adresāts iegūst sajūtas par produkta lietošanu. Turklāt tā ir godīga, apmaksāta sadarbība. Uz apmaksātu saturu parasti norāda ar atzīmi Paid partnership vai tēmturi #reklāma. 

Vai esi sapratusi, kāpēc daudzus kaitina apmaksātais saturs blogos vai sociālajos medijos? 

Ja mani saista kāds viedokļa līderis, man ir interesanti lasīt par viņa pieredzi ar dažādiem produktiem. Ja kādu tas kaitina, ir brīva izvēle un iespēja atsekot. Šādi šis cilvēks nopelna maizīti savai ģimenei, bet man izstāsta vērtīgus jaunumus caur savu prizmu. Šobrīd zīmoli veido sadarbības tieši ar mikro influenceriem, un tā vari būt gan tu, gan tava māsa vai draudzene jeb satura veidotāji ar salīdzinoši nelielu sekotāju skaitu. Zīmola nolūks ir nesūtīt reklāmu tukšumā, bet adresēt tieši tev, kurai ir svarīgs otra veidotais saturs, kuram tu uzticies. Taču te gan no zīmola, gan influencera puses ir jābūt smalkai izpratnei par viņa sekotājiem, lai produkts harmoniski iegultos saturā un nevienu nekaitinātu.

Kā zīmoliem veidot gudras sadarbības ar viedokļa veidotājiem?

Veidojot attiecības ar influenceriem, zīmols iegūst jaunu kanālu, kas gala adresātam rada un veido sajūtas par produktu. Visbiežāk to nevar izdarīt reklāma, kas informē, un posmā, kad adresāts vēl nav saticis produkta konsultantu pie letes veikalā vai iegādājies produktu e-veikalā. Es iesaku zīmoliem izvērtēt, kādas personību grupas ir viņu klientu lokā, un, uzrunājot katru no tām, uzsākt sadarbības ar atšķirīgiem viedokļu līderiem. Vai tas būs viens influenceris, vai desmiti un simti, atkarīgs no zīmola budžeta un kapacitātes veltīt laiku kvalitatīvu attiecību uzturēšanai. To, cik plaša būs sadarbība ar viedokļa veidotājiem, nosaka arī tas, vai tas ir plaša patēriņa produkts, vai specifiskas nišas. Jau rudenī par šo tēmu plašāk runāšu seminārā. 

"Apmaksāts saturs arī var būt patiesas atsauksmes. Tas apliecina, ka zīmols ir izvērtējis, kuru viedokļa līderi aicināt pastāstīt par produktu un kura sekotājiem tas ir aktuāli. Caur influencera skatupunktu adresāts iegūst sajūtas par produkta lietošanu."
snapseed_photo_edited.jpeg

Foto: Ieva Drāzniece

"Pat, ja nezinu vēl, kāda ir bijusi konkrētās pieredzes mācība, esmu droša, ka ar laiku atnāks atbilde. Tikmēr turpinu domāt un realizēt sev svarīgās lietas. Tas viss summējas harmoniskā sajušanā, ka daru pareizās lietas un rīkojos pareizi."

Viena no manām mīļākajām tēmām ir pašattīstība. Ko Tu praktizē, lai tuvotos sev un sasniegtu iekšējo harmoniju?

Patīk šis jautājums! Atbilde ir manis pašas praksē pārbaudīta atziņa - būt patiesai ar sevi. Neskriet pakaļ citu dzīvēm, kas mirgo Instagram storijos. Man ļoti palīdz apziņa par svarīgo un prioritātēm. Neveidoju bezgalīgus Wanna Be un To Do sarakstus ar neskaitāmiem veicamajiem uzdevumiem, pirkumiem, remontdarbiem un tamlīdzīgi. Es realizēju pa vienai, bet patiesi svarīgai lietai, kas iedod pabeigtības sajūtu vai vēlamo rezultātu. Nedzenu zirgus. Pat, ja nezinu vēl, kāda ir bijusi konkrētās pieredzes mācība, esmu droša, ka ar laiku atnāks atbilde. Tikmēr turpinu domāt un realizēt sev svarīgās lietas. Tas viss summējas harmoniskā sajušanā, ka daru pareizās lietas un rīkojos pareizi.

Mēs nespējam būt laimīgi visu laiku, katru dienu. Kas Tevi iedvesmo, stiprina un restartē, kad klājas grūti?

Pirmkārt, esmu izveidojusi stipru pašattīrīšanās mehānismu, apzināti atrodot iemeslu priekam, lai kompensētu un mazinātu kādas ne tik labas pieredzes lomu tajā dienā. Es teiktu, ka atbilde priekam ir īsa atmiņa par slikto. Apzināta izvēle visupirms mainīt domu virzienu, izslēdzot negatīvā īpatsvaru un sasummējot pozitīvās sajūtas. Otrkārt, katru rītu pamostoties es no jauna pieņemu lēmumu, ka šī ir lieliska diena. 

Toreiz teici – lai kas dzīvē notiktu, ir jātic cilvēkiem vēl vairāk. Ticēt brīnumam, ticēt cilvēkiem, ticēt labajam – vai šo spēju un gudrību sevī esi noturējusi? 

Ticu! Un ticu jo vairāk. Atbilde uz šo jautājumu rodama, domājot par svarīgajām lietām, kuras realizējot jūtos laimīgāka. Tad ticēt labajam ir vēl vieglāk, tas viss ir cieši saistīts. Kad labais piepildās un realizējas, ticēt ir viegli. Taču, lai ticēt būtu viegli un dabiski, ir jānovērtē katrs mazumiņš, katrs mirklis kas mums dots. 

Bet tā jau nav tāda pasīva ticība brīnumam vien, pareizi? Tu kaut ko arī pati dari – rīkojies, izrādi iniciatīvu, attīsti sevi, lai piedzīvotu tās labās lietas un satiktu tos labos cilvēkus, kuru cienīga jūties?

Es drīzāk teiktu, ka ticu labajam kopumā, nevis brīnumam. Jo brīnumu es varu saskatīt arī mazās lietās. Brīnumu es sajūtu kā pārsteigumu. Un pārsteigumu brīnums ir nezināmajā - kad negaidi, jo nezini, kad kas labs notiks. Protu negaidīt, necerēt - ļaut visu lietu kārtības likumam pašam atnest visus piedzīvojumus un pārsteigumus. Pati arī rūpējos par augsni labajām pieredzēm, prioritizējot sev svarīgo.

Manuprāt, cilvēki ir tik labi, cik labi paši vēlas būt. Tamdēļ es, iespējams, intuitīvi neskrienu virsū tiem, kam nemiers ar sevi. Arvien biežāk sanāk satikt cilvēkus, ar kuriem enerģiju apmaiņa notiek viegli. Protu saskatīt labo katrā, kurš pats to vēlas.

Protams, arī pati rīkojos, lai attīstītos. Lasu, runāju ar citiem, mācos, domāju, izvērtēju, nospraužu mērķus. Tas viss summējas manā emocionālajā attīstībā un virza pretim jaunām pieredzēm un labiem pārsteigumiem. Mani arvien vairāk vilina pārsteiguma moments, kad nezinu, ko un kad atkal piedzīvošu. Ļauju sev izbaudīt šodienas pieredzes. 

"Pat, ja nezinu vēl, kāda ir bijusi konkrētās pieredzes mācība, esmu droša, ka ar laiku atnāks atbilde. Tikmēr turpinu domāt un realizēt sev svarīgās lietas. Tas viss summējas harmoniskā sajušanā, ka daru pareizās lietas un rīkojos pareizi."

Komentāri

Vārds

E-pasts

WWW

Ziņa